Facultatea de Medicină si Farmacie
Universitatea „Dunărea de Jos” Galați

Conducerea Facultății de Medicină și Farmacie

Biroul Consiliului Facultății


Decan

Prof. Dr. Habil. Matei Mădălina Nicoleta

E-mail: madalina.matei@ugal.ro



Prodecani

Prof. Dr. Dobre Michaela

Prodecan activitate de cercetare, științifică şi strategii universitare 
E-mail: mdobre@ugal.ro

Conf. Dr. Dinu Ciprian Adrian

Prodecan activitate didactică și relațiile cu studenții 
E-mail: ciprian.dinu@ugal.ro

Conf. Dr. Chiscop Iulia

Prodecan managementul calității și extensiuni universitare 
E-mail: iulia.chiscop@ugal.ro

Prof. dr. habil. Earar Kamel

Prodecan relații instituționale, internaționale și ERASMUS  
E-mail: kamel.earar@ugal.ro

Director Școala Doctorală de Științe Biomedicale

Prof. dr. habil. Tutunaru Dana

E-mail: dana.tutunaru@ugal.ro

Directori departamente

Departamentul Științe Morfologice Și Funcționale

Conf. dr. Gabriela Gurău 
E-mail: gabriela.gurau@ugal.ro

Departamentul Medical

Conf. dr. Alina Pleșea Condratovici
E-mail: alina.plesea@ugal.ro

Departamentul Clinic Medical

Prof. dr. Doina Carina Voinescu
E-mail: doina.voinescu@ugal.ro

Departamentul Clinic Chirurgical

Prof. dr. Alina Mihaela Călin
E-mail: alina.calin@ugal.ro

Departamentul Științe Farmaceutice

Prof. dr. Alexandru Chiriac
E-mail: alexandru.chiriac@ugal.ro

Departamentul Medicină Dentară

Prof. dr. Elizabet Mălina Berciu Coman 
E-mail: malina.coman@ugal.ro